Padėkite vaikui pamilti knygas

       Skiepyti vaikui meilę knygoms niekada nebus per anksti. Svarbiausia atminti, jog neverta stengtis ikimokyklinuką mokyti skaityti tiesiogine prasme, o parodyti, kad skaitymas smagus ir jaudinantis užsiėmimas. Štai kaip galite tai padaryti:

Ø     Įpraskite skaityti. Tegul skaitymas jūsų mažyliui būna ypatingas. Sukurkite knygelių skaitymo įprotį.

Ø     Užsirašykite į biblioteką. Eikite į biblioteką, kai tik nori vaikas. Parodykite vaikui visas knygas, kurios ten guli.

Ø     Kalbėkite apie paveikslėlius. Rinkitės spalvingas knygas su gražiais paveikslėliais ir kalbėkite apie iliustracijas su vaiku.

Ø     Rodykite gerą pavyzdį. Jūsų vaikas nori būti panašus į jus. Skaitykite prie vaiko.

Ø     Skaitykite vaikui išraiškingai. Parodykite, kad knygos gali atgyti. Pakvailiokite, skleiskite žvėrių garsus ir pan.

Ø     Skaitydami, rodykite žodžius. Ikimokyklinukai mokosi skaitymo pagrindų – kad tekstas eina iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią, kad knygos turi viršelį ir nugarėlę. Paaiškinkite knygos dalis, parodydami viršelį, o skaitomą tekstą veskite pirštu.

Ø     Paieškokite knygų, kurios sudomins jūsų vaiką. Skaitykite pačias įvairiausias knygas: apie dinozaurus, automobilius, fėjas, gyvūnus ir pan. Padėkite vaikui rasti knygų, atitinkančių jo interesus.

Ø     Kalbėkitės apie knygas, kurias skaitote.

Ø     Skaitykite visur. Parodykite vaikui, kad skaitymas yra svarbi gyvenimo dalis. Skaitykite parduotuvių iškabas, meniu ir pan.

Ø     Tegul knygos būna kasdienio gyvenimo dalimi, o ne švente.

Ø     Elkitės pagal situaciją. Neverskite vaiko sėdėti, kol skaitote, jei jis nerimsta. Augant vaikui, jo dėmesio sutelkimas vis ilgės.

 

Parengė auklėtoja Kristina Jančiūtė